בחן את עצמך – עימות עם הבוס

יש לך 'קצר' בתקשורת עם הבוס. נדמה לך שהוא נטפל אליך בכוונה ומעביר ביקורת ללא כל סיבה ברורה. חוסר שביעותך מהמצב מתגבר, ולכן אתה:

 א.     נוגע ישירות בבעיה ושואל את הבוס מדוע הוא תמיד מבקר אותך.

ב.     נוגע ישירות בבעיה על ידי פנייה מנומסת אל הבוס. אתה משתף אותו בתחושתך ושואל אם יש משהו בהתנהגותך שעלייך לשנות.

ג.      מתחיל לחפש מקום עבודה חדש ומציב אולטימטום לבוס לפיו אם לא ישנה את יחסו כלפייך אתה תעזוב.

ד.     בדרך הומוריסטית אתה אומר לבוס שהוא אינו מחבב אותך, ומחכה לשמוע את תגובתו.

ה.    אתה מנסח מסמך בו אתה מגדיר ומפרט אודות תפקידך, ומבקש מהבוס לבדוק אם הגדרותיכם לתפקיד דומות, ואם לא, מה עליך עוד לדעת.

 

 

 

 

 בחר בדרך הנכונה לטפל במצב זה, ולאחר מכן גלגל כלפי מטה את המסך כדי לקרא את הדרך המומלצת במצבים כאלה…

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

שתי התשובות הנכונות הן  ב', ה'.

יחסי עבודה עשויים להיות מתוחים בגלל סיבות רבות ושונות. לעיתים אינך יודע בודאות מדוע הבוס 'נטפל' ומבקר את התנהגותך. האם הוא מאוכזב ממך על רקע מקצועי?  האם מדובר באישיותך? או שמא אתה מדמיין את הסיטואציה כולה?

כשאתה מסתמך על הנחות, עליך להשיג מידע לביסוס ההשערה הנכונה. הדבר האחרון שעליך לעשות הוא להאשים. לא תרוויח מכך מאומה! לעומת זאת, כשתשאל את הבוס ותבקש הסבר לגבי מה עשית לא כשורה, אתה נותן לו לשתף אותך במה שלדעתו טעון שיפור.

אם לא עשית כל רע, הוא עשוי להתנצל על ההרגשה שנתן לך. כתיבת מסמך המתארת את עבודתך, הינה דרך נוספת המאפשרת לשניכם להתמקד בצדדים בעבודתך הדורשים שיפור, ולהגיע להבנה משותפת.

כדי להצליח בקריירה אתה צריך לדעת לשכנע ולהשפיע גם על הבוס שלך.  הספר "סודות השכנוע וההשפעה של אובמה" יחשוף בפניך כלים רבים שתוכל להשתמש בהם במצבים רבים, כגון: פגישות צוות, פגישות מכירה, פרזנטציות, ראיונות, הרצאות, שיחות עם עמיתים, קונפליקטים, ועוד. בהצלחה.

הפוסט הזה פורסם בתאריך בחן את עצמך, משא ומתן, שכנוע עם התגים , , , . קישור קבוע.

סגור לתגובות.