אהבה ממבט ראשון

אחד הסודות של אובמה הוא השימוש שהוא עושה בקשר עין כדי להתחבר עם אנשים

אם אתה נפגש במהלך היום עם הרבה אנשים, כדאי שתקדיש מחשבה לאופן שבו אתה יוצר קשר עין. הרי קשר עין הוא הדבר הראשון שאנשים יוצרים על מנת להרשים זה את זה, וזה ישים באהבה וגם בעסקים!

כמה פעמים קרה לך שהשתדלת ליישם את כל החוקים שלמדת על מיומנויות תקשורת ואת כל הטריקים שנכתבו בספרים על 'קשר עין טוב': להביט היישר בעיני הלקוח – ולשאול אותו שאלה ישירה, לעשות פאוזה – לאחר קבלת התשובה, להזכיר את שם הלקוח ושוב לעשות פאוזה , וזה לא עבד לפי הספר 

"פגישה, חצי פגישה מבט אחד מהיר…"

הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לקבל תפקיד של 'צופה', חוקר ואיש מודיעין. בחן את האנשים שעובדים בקרבתך, את חבריך, אהוביך ולמד! במהרה תיווכח שקיימים מספר סגנונות ליצירת קשר עין, סגנונות מגוונים, שאחדים אציג לפניך, במטרה לשפר את הרמוניה עם הצד השני…

1. 'מבט חודר'. אנשים שמבטם חודר דרכך, נועצים מבט, ולא מסירים את עיניהם ממך לעולם! סגנון זה עשוי לשמש כטקטיקת כוח על מנת לאיים או ליצור רושם של ביטחון (הרבה מעבר למה שקיים באמת). בסגנון זה משתמשים על פי רוב, פוליטיקאים שאומנו לשדר כוח בהופעות, נאומים ופגישות.

2. 'מבט חטוף'. אנשים המביטים בחטף – מביטים בך לפרק זמן  קצר מאוד. הם נוטים להסתכל עליך רק כאשר אתה נמנע מלהביט בהם.  סגנון זה יוצר רושם של ביטחון עצמי נמוך או חוסר אמינות, שקר ורמייה.  אם זה הסגנון שמאפיין אותך, כדאי שתשקול לשנות סגנונך על מנת לא  לשדר בתקשורת לא-מילולית, מסרים שליליים.

3. 'ללא מבט'. אנשים שלא מביטים בך לעולם, גם לא לעיתים נדירות, משתמשים בראייה היקפית על מנת לראות   אותך. בסגנון זה עושים שימוש אנשים ממדינות בהן נהוג לא להביט בעיני אנשים, כמו חלק ממדינות ערב. בנוסף, במדינות בהן  לא מביטים באנשים, נהוג לשמור גם על מרחק פיסי בין אדם לאדם. במקרה זה, העדר קשר עין מקושר להתנהגות נלמדת ופחות לאסטרטגיית חשיבה.

4. 'המבט המטייל'. זהו סגנון 'קשר העין' הנפוץ ביותר. אנשים מביטים במהירות בצד האחר כשהוא מדבר.  וכשהם מדברים, הצד מולם מביט במהירות. הם פוגשים את המבט וממשיכים להביט מעט יותר, על מנת לחשוב, לבדוק   תחושות וכך, נמנעים  מאי-נעימות הכרוכה ביצירת קשר עין רציף.

פקח עיניך, מספר המלצות לשיפור התקשורת בעיניים עצומות:

'מבט חודר'. כדי לתקשר טוב יותר עם אנשים בעלי סגנון 'מבט חודר', עליך להביט בהם באופן ממושך יותר מכפי שאתה רגיל. הימנע ממצב מביך של תחרות ומאבק כוח של "אני לא אסיר ממך את העיניים, עד אשר אתה לא תסיר". כאשר אתה מקשיב לאנשים בעלי סגנון זה, צור קשר עין מושהה ולווה אותו בתנועות הנהון ראש או בקולות "אהה – אהה".

'מבט חטוף'. כדי לתקשר טוב יותר עם אנשים בעלי סגנון 'מבט חטוף', עליך להימנע ממבט מושהה, אשר עלול להיתפס כאגרסיבי ומאיים. אמץ סגנון קשר עין של 'מבט חטוף' במיוחד כשאתה מדבר, והשתדל להביט בחטף, בתדירות גבוהה יותר מזו שאתה רגיל.

'ללא מבט'. כדי לתקשר טוב יותר עם אנשים שלא נוטים להביט, עליך להפחית את המבטים לעבר הצד האחר, להביט בתדירות נמוכה מזו שאתה רגיל. התאמן באימוץ ראייה היקפית. מכיוון שמדובר בהתנהגות הקשורה לתרבות, הימנע גם מקרבה פיסית.

על מנת שלא תצא בשן ועין, מפגישת המכירות הבאה שלך, שדר תקשורת לא-מילולית: עין תחת עין. התאם לכל אדם את סגנון 'קשר העין' המאפיין אותו, שקף את האדם העומד מולך ו'תפור' שפת תקשורת לא-מילולית מתאימה. 'קשר עין' מתואם הוא מפתח להצלחה במכירות, במשא-ומתן, ביצירת מערכות יחסים קרובות עם אנשים, בשכנוע והעברת מסרים, ו… באהבה.

 

הפוסט הזה פורסם בתאריך ברק אובמה, מכירות, משא ומתן, פחד מקהל ופחד במה, שכנוע, תקשורת לא-מילולית עם התגים , . קישור קבוע.

סגור לתגובות.