פרזנטציה מנצחת מתחילה בהקשבה

 טום פיטרס אמר: "מחקרים על מנהיגים יעילים מוכיחים שהמנהיג המקשיב מלמד מנהיגים אחרים (מנהלים בכל הרמות) להקשיב, והארגון המקשיב הוא בתורו הארגון המסוגל לחולל שינויים בסביבתו."

אחת התכונות המאפיינות את האישיות של הנשיא אובמה היא הקשבה. הוא יכול לא להסכים לחלוטין לדברי הצד השני, אבל הוא נוהג להקשיב בקשב רב ונותן כבוד לתרבות, לערכים ולדעות של הצד השני.

אובמה משתמש בכושר הקשבה זה כדי ליצור ראפור עם כל קהל, וכדי לגרום לקהל להתמגנט אליו. רק אז, הוא יכול גם להשפיע על קהל השומעים אותו.

הנה סיפור שקשור להקשבה ולנשיא אחר..

מספרים כי באחד ממאות הקונצרטים שקיים בארה"ב איגנס יאן פדרבסקי, הפסנתרן, המלחין והמנצח הפולני (ואחד מראשי הממשלה המוכשרים אשר עיצב בשנת 1919 את מדיניותה החדשה של פולין), התרחש האירוע הבא. אולם הקונצרטים המפואר ה – Carnegie Hall בניו-יורק, אכלס קהל מכובדים, סלבריטאים ופוליטיקאים. ביניהם, נכחו אם ובנה הצעיר בן ה – 9, אשר "אולץ" להגיע לאירוע בניגוד לרצונו. כששוחחה האם עם ידידיה, קם בנה המשועמם ממקומו ובלי שאיש יבחין במתרחש, עלה הילד על הבמה, התיישב ליד הפסנתר והחל להקיש על הקלידים בפראות. הקהל הרב השתתק ועיני כל הופנו בתימהון אל הבמה. רבים מהנוכחים החלו לצעוק: "שמישהו יוריד את הילד…".

כששמע פדרבסקי את ההמולה, הוא יצא אל קדמת הבמה. ללא שום הודעה מוקדמת נעמד מאחורי הילד, הושיט ידיו והחל לאלתר נגינה שיצרה הרמוניה עם הצלילים שבקעו מהפסנתר, כתוצאה מההקשה הפראית על הקלידים. הקהל "שמע" את הרעש שיצר הילד, אך לא הקשיב.

פדרבסקי בגדולתו "הקשיב" לילד והצליח ליצור יצירה חדשה ומקורית.

אתה לא חייב להיות פסנתרן, כמו כותב הנאומים של הנשיא אובמה, ג'ון פברו,  על מנת להקשיב.

אתה לא חייב להיות מנצח, כמו זובין מהטה,  על מנת להקשיב.

אתה גם לא חייב להיות ראש ממשלה… על מנת להקשיב

פשוט, הקשב. זאת מיומנות שתסייע לך בכל מצגת, בכל פגישה, ובכל אינטראקציה בחיים.

הפוסט הזה פורסם בתאריך ברק אובמה, גישה חיובית, השראה להצלחה, מחקרים, מנהיגות, נאום, פרזנטציה, שכנוע עם התגים , , , , , . קישור קבוע.

סגור לתגובות.