איך לבקש העלאה בשכר

   

להלן  7 "חוקים" על מנת שתוכל לקבל העלאה בשכר גם בתקופות לא קלותן:

 

1.    החוק של נוח – הכן שיעורי בית! גם אם אינך בוגר יחידת חקירות עילית בשב"כ, עליך לתכנן ולאסוף מידע. הכנה משדרת רצינות ומשפרת סיכויי הצלחה, עליך להגיע למשא ומתן עם כל המידע האפשרי העומד לרשותך לגבי מצב החברה, עם תשובות לשאלות אסטרטגיות כגון, מי הוא מקבל ההחלטה ומה סגנון המשא ומתן שלו? מה אתה רוצה להשיג? מה המעסיק שלך רוצה? מה המינימום שאתה מוכן לקבל ועדין להיות מרוצה? מה המקסימום שהמעסיק שלך רוצה לתת ועדין יהיה מרוצה? זכור, ההכנה היא הכל. גם נוח לא התחיל לבנות את התיבה רק ברגע שהחל לרדת המבול. 

2.    חוק התשובות – הכן תשובות לשאלות צפויות! אחת השאלות הצפויות שאתה עשוי להישאל היא, "מדוע אתה חושב שכדאי להעניק לך העלאה בשכר?"  תכנן סיפור מרשים שתוכל לשבץ בתשובה, ציטוט מעניין או דוגמאות מניסיונך. אל תבקש העלאה בשכר, אם אינך יכול להצדיק את הבקשה מצידו של המנהל! זכור טיפ חשוב – אתה אולי רוצה העלאה בגלל מה שעשית, אבל הבוס יעלה לך את השכר בגלל מה שהוא מצפהממך שתעשה. אם הוא חושב שהעלאת השכר תבטיח לו שיפור בביצועים, יהיה קל יותר לשכנע אותו. ההיסטוריה לא מעניינת את הבוס שלך.

3.    חוק השיווק – יחצ"ן את כישוריך! אתה חייב להציג את 'היכל התהילה' שלך ויתרונותיך במהלך הדיון, אל תסמוך על הזיכרון של הממונים שלך. אל תחשוש למכור את עצמך! זכור, אם לא תמכור את עצמך, מדוע שמישהו יקנה? השתמש ברעיונות שקראת בספר על הסודות של אובמה, כדי להעביר מסרים חזקים.

4.    חוק הבומרנג! הבא בחשבון 'ששיחה על השכר' יכולה להפוך גם לשיחה של משוב על הביצועים שלך.  אתה צריך להיות בעל ערך נדיר ויוצא דופן במיוחד, כדי לזכות להעלאה בשכר, בשעה שהארגון מפטר עובדים, ומקצץ בהטבות השכר לשאר העובדים. בקשה להעלאת שכר יכולה להיתפס 'כחוצפה' או כחוסר מחויבות מבחינתך לארגון, ובכך, לשמש כבומרנג נגדך.

 

 5.    חוק המותג האישי – או שאתה מיוחד או שאתה נכחד! אתה חייב לשכנע בעוצמה כזו שתגרום למעסיק שלך לתהות כיצד הוא לא חשב על הרעיון קודם… זכור, "אתה מותג בע"מ – אי אפשר בלעדיך!"  

אם אינך כזה, אולי לא מגיעה לך כיום העלאה בשכר, אולם אתה יכול להתחיל לפעול כדי להיות בעתיד. זכור את המסר לשרוד בעולם החדש: "או שאתה מיוחד, או שאתה נכחד!" 

 

6.    חוק התזמון – בחר את העיתוי הנכון! זו חוכמה קטנה מאוד להתכונן, להיות יצירתי ולהפסיד ברמה 'הטכנית'. אם למעסיק שלך היה יום רע, הוא רב עם חבר, פרויקט אסטרטגי נכשל (בלי שום קשר אליך), או שעסקת ענק נדחתה, שקול שנית אם היום הוא היום הנכון להציג את בקשתך! היה סבלני ועשה את הדבר הנכון בזמן הנכון! זכור, "הסבלנות היא מרה, אך פירותיה מתוקים." 

7.       חוק היחסים הנכונים – אל תאיים! התמקד באינטרסים ולא בעמדות! דון בצרכים ההדדיים ואל תעשה שימוש באולטימטום. תקשורת מאיימת יוצרת מתח, לחץ ומכניסה את מעסיקך לפינה. שמור על קור רוח, אובייקטיביות וחשיבה אנליטית. זכור, כשאתה כועס – אתה מפסיד!

הפוסט הזה פורסם בתאריך גישה חיובית, השראה להצלחה, טיפים ועצות, משא ומתן, שכנוע עם התגים , , , , , . קישור קבוע.

סגור לתגובות.