איך להצליח במשא ומתן בצרפת

אם ברצונכם לעשות עסקים עם צרפתים, כדאי שתחדדו את לשונכם, התאזרו בסבלנות, שימו לב לפרטים הקטנים, וגלו בקיאות בביסטרו הצרפתי.  ואם לא תוזמנו לבית עמיתכם, הסירו דאגה מלבכם, סה נה פה פרסונל!

הפריזאים פחות מסורתיים מיתר תושבי צרפת.  חשוב לפנות אל עמיתים בשם משפחתם. לדוברי צרפתית יתרון מובהק! תפיסת הזמן גמישה. סדר העברת המידע בפרזנצטיות עסקיות: מהתמונה הגדולה, ועד למסקנה. סמול טוק: הבע ידע והערכה לתרבות הצרפתית.

 

nבדוק עם מי אתה נפגש – הפריזאים פחות מסורתיים מיתר תושבי צרפת

פריז אינה צרפת! למרות שרבים נוהגים להכליל ולראות בתושבי פריז כמייצגים את כלל אוכלוסיית צרפת, יש להימנע מכך. אורח החיים בעיר הגדולה (בדומה לאורח חיים בערים גדולות כמו תל-אביב או, להבדיל, ניו יורק לדוגמה), מוביל את תושב פריז לנהוג בדרך פחות מסורתית, בהשוואה לעשרות מיליוני תושבי צרפת האחרים.

פנה אל עמיתייך בשם משפחתם

הימנע מלקרוא לעמיתך הצרפתי בשמו הפרטי עד שתוזמן לעשות כך!

פנה תמיד לעמיתך כמר או גברת Monsieur or Madame, בנוסף לשם משפחתו.

"קאל אר א-טיל?": תפיסת הזמן גמישה

 איחור אינו בהכרח אומר שממעיטים מערכך או ממקצועיותך.  לכן, אם אתה ממתין לפגישה, התאזר בסבלנות… לתורך. 

"פרלה-וו פרנסייז?": לדוברי צרפתית יתרון מובהק!

הצרפתים גאים בשפתם וכחלק משימורה, מעדיפים ב-ג-ל-ו-י לשוחח צרפתית. אם אתה מקיים עסקים נרחבים ומתמשכים בצרפת, כדאי שתשקיע מאמץ בלימוד השפה. הם יעריכו מאוד את רצונך הטוב!

סדר העברת המידע בפרזנטציות

הצרפתי מתחיל פרזנטציה בהצגת התמונה הגדולה, אחר כך מציג את הקונספט ובד בבד, מוביל אותך למסקנה הסופית.  לכן, גלה הבנה לתהליך. התאזר בסבלנות! אל תדחק בעמיתך להגיע לשורה התחתונה, הקשב קשב רב לפרטים, התעניין בהם ושאל שאלות.

 התרבות הצרפתית

הצרפתים הם פטריוטים, ויזכו אותך בנקודות זכות רבות אם תפגין ידע והערכה לתרבות הצרפתית: לכדורגל, לאופרה, למטבח הצרפתי או לאומנות. לידיעתך, הצגת הקולנוע הראשונה בעולם הועלתה בפריז בדצמבר 1895. אין כמובן צורך להזכיר להם את משחקי המונדיאל שנערכו ב-2010 בדרום אפריקה.

 לדיונים חשיבות רבה במהלך פגישה

הצרפתים אוהבים לשמוע את הפרטים המלאים, לבחון אותם לעומק, לפסול ולסתור, לשאול שאלות, ולנהל ויכוח בריא אודות המסקנות. עמיתך הצרפתי נהנה לחפש ולמצוא 'חורים' או פרצות. לכן, אם ברצונך להצליח, התכונן היטב! למד והיה בקיא בכל הפרטים הקטנים! התכונן להישאל. אל 'תקפל את הזנב', להפך, הייה פרטנר ולמד להציג את דעותיך בלהט!!!

 

 nבניית יחסים בצרפת עשויה להיות מושתתת על ויכוחים

     אל תיעלב אם עמיתך מציב בפנייך אתגרים, שאלות וקושיות, כשאתה מנסה להיות חברו. הצרפתים נהנים מההתנצחות  המלווה ויכוחים קשים! כך הם גם עשויים לבנות חברות. הם מחפשים את התשוקה/הלהט שבויכוח. תהנה מכך!

 

סגנון המשא והמתן

אם אתה מכיר את מערכת המשפט בישראל, אתה מכיר גם בעקיפין את מבנה הטיעונים באנגליה או בארה"ב. אולם להבדיל מסגנונות אלה, סגנון המשפט בצרפת שונה. השופט בבית המשפט הצרפתי מהווה "שחקן בפני עצמו", והוא נוהג לחקור ולשאול את העדים כחלק מתפקידו. כשתנהל משא ומתן עם צרפתים, אתה עשוי לגלות שרבים מהם, מאוד ישירים, נוטים לשאול שאלות רבות, ולרדת לעומקם של הפרטים. במקרים רבים, כל דבר שמובן לצרפתי הוא רואה כמובן מאליו, ולא תקבל על כך שום 'אישור' או 'הכרה', ולכן, אתה עשוי לחשוב שהצרפתי עוסק רק בדברים השליליים או הבלתי מובנים. אין זה כך. זהו סגנון תרבותי. במשא ומתן שבו משתתפים מספר אנשים בצוות צרפתי, יהיה לכל חבר צוות תפקיד מוגדר. הפגישה הראשונה עם חברי הצוות תהיה מאוד פורמאלית ותתקיים במשרד עצמו.

 הפרדה בין חיי העבודה  לחיים הפרטיים היא הסנטדרט!

הצרפתים נוטים לבצע הפרדה בין חיי העבודה, לחייהם הפרטיים. מערכות יחסים עסקיות בד"כ אינן ממשיכות לעבר יחסים אישיים, א- פורמאליים. יכול לעבור זמן רב עד שתוזמן לביתו של עמיתך לעסקים. אל תפגע! פשוט אל תצפה!

 מתנות: הימנע מרמיזות רומנטיות!

אם הוזמנת לארוחה משפחתית אצל עמיתך יהיה זה נכון להביא עמך מתנה למארחים. אל תביא יין – כיוון שהמארחים ודאי דאגו לבחור את היין המתאים לארוחה. פרחים יהוו מתנה ראויה.

הימנעו מוורדים אדומים, או מתריסר פרחים – כיוון שאלו האחרונים, בעלי קונוטציה רומנטית. כמו כן, נהוג להסיר את נייר הצלופן מזר הפרחים.

חיי משפחה וחיים פרטיים הם ערך מקודש לצרפתים!

השתדל לא לפלוש ולהפריע לעמיתך בחופשתו.  כמובן לא בסופי שבוע או בערבים.  

 

הפוסט הזה פורסם בתאריך טיפים ועצות, מכירות, משא ומתן עם התגים , . קישור קבוע.

סגור לתגובות.