5 טיפים למנהיגות

 

  1. אמרו 'אני לא יודע'! שלוש המילים 'אני לא יודע' הן המפתח להצלחה במאה הקרובה. 'אני לא יודע' יוביל אתכם להכרה שזה בסדר לא לדעת, ובכך להעצים ברמה המנהיגותית את עובדיכם, להיחשף לרעיונות ותובנות חדשים ולפרוץ גבולות. המצב בשטח שונה. אצל מנהלים רבים יש להחליף את 'מערכת ההפעלה שבמוח', על מנת להימנע מקבלת החלטות ברמה ריכוזית גבוהה בעוד עובדיהם מקבלים החלטות משניות ושוליות בלבד. 
  2. שכחו! הרסו! אמנות השכחה היא אמנות חשובה ביותר. כמנהיגים אתם צריכים להתרגל ולשכוח במהירות את העבר על מנת לא להיות כבולים ומקובעים. לרוב האנשים קל יותר להכניס לראש רעיונות חדשים מאשר לזרוק את הרעיונות הישנים. לכן המוטו הוא להיות 'ארגון שוכח' ולא רק שוכח, כי אם גם הורס! הורס על שום מה? הורס, כדי לזעזע את הארגון מיסודותיו, על מנת שניתן יהיה לבנותו מחדש, כשהוא מותאם למציאות החדשה. ואם אתם לא תעשו כך, מתחריכם יהרסו אתכם.
  3. עשו טעויות גדולות! בתחום הניהול והמנהיגות הסיכון הכי גדול הוא לא לקחת סיכון. תרבות שלא מעודדת נטילת סיכון מעודדת פחד לנסות דברים חדשים, יוצרת בינוניות וכניסה לשגרה. כמנהיגים אתם חייבים לעודד את אנשיכם לעשות טעויות רבות ובענק! כפי שתינוק המנסה ללכת ומועד – אינכם נוזפים בו, אלא מחייכים אליו ומעודדים אותו לנסות שוב. אל תראו במעידה כישלון, אלא שלב בהתפתחות ובלמידה, כך יש לנהוג בארגון על מנת להציבו על הפסים הנכונים.
  4. היו ספקי התלהבות!  המטרה היא מעבר  ל – WOW של יום האתמול! כדי למשוך לקוחות ולטפח עובדים, אתם חייבים כמנהיגים לספק התרגשות, התלהבות ותדהמה! זה היתרון התחרותי והאיכותי שאתם יכולים לספק ללקוחותיכם אותו יתרון חוויתי שישאיר אותם שותפים פעילים וקונים. כמנהלים עליכם לשאול את עצמכם מה אתם יכולים לעשות כדי לגרום ללקוח לחייך, כמה פעמים גרמתם לעובדיכם לחייך. הרי זה לא עולה כסף לגרום לחיוך, אלא יוצר גישה המעודדת הישגים בארגון.
  5. דעו לאהוב! א-ה-ב-ו אותם! זו נוסחת הקסם הישימה בעסקים ובמנהיגות! להט! להט! להט! להט דורש תאווה! להט דורש דיבוק! להט בא מאהבה, ובעולם יש רעב למנהיגים אוהבים ומאוהבים. האהבה היא חומר ממנו קרוצים חלומות, אותה אסטרטגיה עסקית היוצרת תשוקה, רעב לחיים, מחויבות וסיבות גדולות ונחישות לעשות ש-י-נ-ו-י!!! בעידן של שינוי!!!
הפוסט הזה פורסם בתאריך גישה חיובית, השראה להצלחה, מנהיגות עם התגים , , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים