על צפרדעים והצלחה

בספר שלנו אנו מדגימים איך אובמה מאמין ומשתמש בכוח המלים כדי להשפיע ולשכנע.

הנה סיפור שאם לא שמעתם אותו בעבר, כבר לא תוכלו לשכוח אותו לעולם…

מספרים על קבוצה של צפרדעים ששיחקה להנאתה בין צמחי הגומא, שעל גדות נהר הנילוס. לפתע נפלו שתי צפרדעים לתוך באר עמוקה. התגודדו כל הצפרדעים ליד פתח הבאר, כדי לראות כיצד ניתן לעזור לחברותיהן שמעדו ונפלו למעמקים. כאשר ראו כמה עמוקה הבאר וכמה תלולים קירותיה, אמרו לשתי הצפרדעים שנפלו: "חברות יקרות, אין סיכוי שתצאנה מכאן בחיים. אתן משולות למתות… חבל על כל מ-א-מ-ץ שתשקיעו!" לצפרדעים שנפלו לא היה שום חשק לוותר על חייהן בכזו קלות, והן החלו לנתר באוויר, גבוה ככל שיכלו, על מנת להיחלץ מהבאר החשוכה. מפתח הבאר, מעל, המשיכו להיקרא קריאות המרפות את ידיהן… (ורגליהן…):

"תפסיקו לנסות! הבאר כל כך עמוקה, בחיים לא תצלחנה לצאת מכאן!!!" לאחר מספר ניסיונות כושלים – אפסו כוחותיה של אחת הצפרדעים, היא צנחה על קרקעית הבאר, ושבקה חיים…

הצפרדע השנייה לא התייאשה והמשיכה במלוא כוחה ומרצה, שוב ושוב, לקפוץ החוצה. בסופו של דבר, ניתור גבוה אחד הנחית אותה על הקרקע, מחוץ לבאר.

חברותיה הצפרדעים שפשפו עיניהן בתדהמה: "איך עשית את זה? מה, לא שמעת את הקריאות שלנו? אמרנו לך, שאין לך שום סיכוי כי הבאר עמוקה מאוד!"

בשפת הסימנים הסבירה להן הצפרדע, כי היא חירשת… היא לא ש-מ-ע-ה מה אומרים לה, ובטעות פירשה את קריאותיהן הנרגשות כמילות עידוד…

 

מוסר השכל – גם בעסקים… זכרו:

  ¢  החיים והמוות ביד הלשון… מילה מעודדת למישהו שזקוק לה, יכולה 'להקפיץ אותו למעלה'.

  ¢  מישהו שכבר נמצא 'בתחתית', קל מאד לסתום עליו את הגולל… עם מילים מייאשות!

  ¢  התמדה היא מילת המפתח. עם התמדה, גם אם אינכם טובים במשהו, תהפכו לכאלה!

  ¢  אם אתם מקבלים את ציפיות האחרים, בעיקר השליליות, לעולם לא תצליחו לשנות את התוצאה!

הפוסט הזה פורסם בתאריך ברק אובמה, גישה חיובית, הומור, השראה להצלחה, מכירות, מנהיגות, סיפורים עם התגים , , , , , . קישור קבוע.

סגור לתגובות.