3 דרכים פשוטות להתחבר אל קהל ב-3 הדקות הראשונות של המצגת שלך

לא צריך לצפות אפילו בכל 18 הדקות של ההרצאה הזו, כדי ללמוד משהו חדש, ובעיקר לראות הדגמה של 3 דרכים פשוטות להתחבר אל כל קהל במהירות וביעילות.

תוך 3-4 דקות תוכלו לראות איך המרצה המלומד משתמש בדרכים הללו:

  1. אינטראקציה מיידית – הקהל משתתף בשאלון "אמריקני" ועונה על סידרת שאלות, כשהתשובות מוזנות מיידית לאתר שאוסף את הנתונים, ומאפשר לכם גם להציג מיידית את התוצאות. אנשים אוהבים שזה "חי", כפי שהדגמנו גם בסמינר "סודות הפרזנטציות הטובות בעולם" שקיימנו ב-2014 ב"הבימה". כיום אפילו לא צריך לחלק לאנשים מתקנים לשיתוף האינטראקטיבי, כפי שהיה בעבר, כיוון שניתן להשתמש באפליקציות בטלפון החכם שלהם ושל המרצה כמובן. אינטראקציה הופכת "הרצאה" מערוץ חד כיווני, לכביש דו-סיטרי. מ"עוד מצגת" לסוג של "שיחה", והקשר הזה מאפשר לשמור על הקשב של המשתתפים, וכמובן גם לתת להם יותר ערך, כיוון שהם יזכרו כל דבר טוב יותר בזכות ההפעלה והמעורבות שלהם.
  2. הומור – תוך מספר דקות אנשים בהרצאה זו צוחקים הרבה, וההשוואה ל…(לא אגלה בינתיים למי שלא צפה בדקות הראשונות של הסרט) מעצימה את הצחוק, כי היא משלבת את אחד הדברים האפקטיבים בשימוש בהומור – צחוק עצמי, ואפילו ביטול עצמי. פה המרצה אפילו לא צוחק על עצמו, אלא גורם לקהל לצחוק על עצמו, וזה כמובן עובד היטב כי הוא בסביבה מוגנת.  יש קהלים שלא יאהבו את זה אם אתה לא אחד מהם, ולכן… בזהירות. המרצה עושה שימוש רב בהומור מבלי לספר בדיחה אחת – וזו מיומנות שכל אחד יכול ללמוד, לתרגל וליישם.
  3. הפתעה – והיא יכולה להיות אפילו לא "משמעותית", אבל כזו שמראה שיש לך משהו שאין לאחרים, ושחשבת איך לגרום לקהל ליהנות.  במקרה הזה, המרצה משתמש ב"פוינטר" ארוך מאוד. ההפתעה גורמת מיידית גם לצחוק, וזהו רגע שעירנות הקהל שוב עולה. כשאתם "מדגדגים מידי פעם את המוח" של המשתתפים וגורמים להם לצחוק, אתם מעלים את רמת הקשב. זו אחת המשימות החשובות ביותר שלך כמרצה/מציג, כי אנו חיים בעידן של אינסוף הפרעות לקשב.

כעת, אתם מוזמנים לצפות שוב בהרצאה הזו, גם כדי לראות את המשך המסר המדהים שלו, וגם כדי לצחוק עוד, וללמוד עוד.

אגב, יש בה עובדות מעניינות שיאפשרו לכם לבדוק מה רמת הידע שלכם לגבי העולם…

תיהנו, ואתם מוזמנים לכתוב תגובות והערות ולשתף את הפוסט.

גיל

נ.ב.  – שאלת בונוס: באיזו טכניקה השתמשתי כעת כשכתבתי "אגב, יש בה עובדות מעניינות שיאפשרו לכם לבדוק מה רמת הידע שלכם לגבי העולם…"?

 

הפוסט הזה פורסם בתאריך הומור, פרזנטציה עם התגים , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים