פרזנטציה מנצחת – מה הקשר בין ג'ודו למצגת הבאה שלך? גיל פרץ מסביר ב-5 שניות

השניות הראשונות בתחילת מצגת, פרזנטציה, פגישת מכירה או הרצאה משפיעות על ההמשך. לשמחתנו, אנחנו לא נמצאים בקרב ג'ודו. שם לפעמים אין הזדמנות שניה אחרי 5 שניות הראשונות. אריק זאבי, מגדולי הספורטאים של ישראל, מדליסט אולימפי וחבר, הרגיש את זה, תרתי משמע, באליפות העולם בג'ודו שנערכה ביפן, בספטמבר 2010.

5 שניות בלבד – זה משך הזמן שיריבו היפני של אריק זאבי ביצע הפתעה כבר בתחילת הקרב, וניצח בעזרת איפון. זהו. נגמר הקרב. אריק "טס" הביתה, תרתי משמע.

היריב, אגב, המשיך לנצח גם את שאר היריבים, עד השגת הניצחון והמדליה בגמר אליפות העולם.

בג'ודו, אחרי 5 שניות כאלה, אין המשך. בפרזנטציה הבאה שלך – עדין יש לך הזדמנות שניה לתקן את הרושם הראשוני, אבל אין זה קל. 

אם אתה פותח "חלש" הקהל עלול לעשות "איפון מנטאלי". אתה תמשיך לדבר, אבל יתכן שרוב המשתתפים לא יקשיבו. לכן, הקפד לתכנן פתיחה חזקה ומפתיעה, רלבנטית לקהל ולנושא שלך. הראה להם כבר בתחילת דבריך שאתה מקצוען. הרושם הראשוני בר תיקון, אבל זה ידרוש ממך עבודה רבה. רושם ראשוני חזק הוא התחלה נכונה של פרזנטציה מנצחת.

בפרזנטציה הבאה שלך, אמץ גם את מה שעושים גדולי הטניסאים בעולם – הם משקיעים את כל מרצם במכת הפתיחה!

המצגת הבאה שלך יכולה להיות מצגת מנצחת אם תקפיד לעשות מה שהמקצוענים עושים. מתאמנים, מתרגלים, מפיקים לקחים, מקשיבים למשוב, מתאמנים על טכניקות חדשות, ובעיקר מופיעים מול אנשים. בספר שלנו "סודות השכנוע וההשפעה של אובמה" הראינו איך ברק אובמה התאמן במשך השנים כדי לשפר את כישורי התקשורת. כל אחד יכול. צריך רק לרצות, ולעבוד קשה! אולי לא תהיה אלוף כמו אריק זאבי או נשיא כמו אובמה וקלינטון, אולם אין ספק ששיפור כישורי התקשורת הבין אישית שלך והיכולת שלך להופיע בפני קהל, הם מפתחות להצלחה ברוב התפקידים בקריירה שלך.

הפוסט הזה פורסם בתאריך ברק אובמה, הסודות של אובמה, סיפורים, פרזנטציה עם התגים , , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים